Ana Menü

MOTİVASYONU ÖLDÜREN BAŞKA ETKENLER

Başarısızlığı yenmede başarısız olmak, motivasyonun önünde çok büyük bir engeldir.


Sıyrıklar ve yaralar alıp yola devam etmek yerine, pasif kalıp ehveni seri kabul etmek sizi yenilgiye sürükler.


Yeri topuklarınızla eşeleyin ve direnin Bir başka engel, davet edilmek istemeyeceğiniz tek parti olan acıma partisidir. Ulaşılamamış bir amaç ya da kaçırılmış bir hedef için kendine acımak motivasyonu tamamen öldürür.Enerji ve güveninizi bir gecede baltalar ve sarhoşluk mahmurluğundan bile daha kötü sonuçlar yaratır.
Bazen, başka insanların sizin hakkınızda söylediklerine ve bir yalancı olduğunuza inandırılmaya izin verirsiniz.


Bir Disney filmi olan The Lion King da etkileyici bir kader hikâyesidir.
Küçük Simba, sevgili babasının ölümüne sebep olduğuna inanır. Asıl katil, tahtı çalmaya çalışan hain amcasıdır, ama küçük Simba, şeytan akrabasının yalanına inanır ve krallık hakkından vazgeçer.Bir gün gerçekten Aslan Kral olduğunu ve o değerli ve güçlü kaderin kendisine ait olduğunu anlayana kadar, yıllarca yalanın esareti altında yaşar ve kendi hakkı olan şeyi almak amacıyla geri döner.


Başkalarının, özellikle sizin daha iyi yaşama inancınızı kıskananların yaydığı yalan ve dedikodulara inanmak, motivasyonunuzu elinizden alabilir.


Bu konuda dikkatli olun!


Başarısızlığa karşı en zayıf insanlar, sağlıklı kimlik duygusundan yoksun olanlardır. Kim olduğunuzu, ne olduğunuzu, ne olmanız gerektiğini, nereye gittiğinizi mutlaka bilmeniz gerekir.


Eşsiz birisiniz, etrafınızdakilerin hayatını değiştirecek bir yeteneğe sahipsiniz. Buna inanın. Bu doğrudur.Bugün kendinizi daha önce hiç yapmadığınız hangi şeye motive edebilirsiniz? İleriye gitmenizdeki amaç nedir? Hedefiniz nedir? En büyük hayaliniz nedir?

O hayale ulaşmak için hangi adımları atıyorsunuz? Hangi kitapları okuyorsunuz? Hangi kasetleri çalıyorsunuz? Hangi insanlarla geziyorsunuz? Kimleri dinliyorsunuz?Kim olduğunuzu ve nereye gittiğinizi bildiğiniz zaman, sürekli başkalarının sizi doğrulamasını bekleyerek zaman ve enerji harcamayacaksınız.


Başarısızlıkla yüzleşebilecek, hayalinizi yeniden toparlayıp onun peşinden gidebileceksiniz.

 
<< Başlangıç < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>

Sayfa 11 - 26