Ana Menü

Var olan sadece

Var olan sadece bu andır ve her an vermek içindir.

Sevginin çözemeyeceği hiçbir durum, hiçbir ortam, hiçbir sorun yoktur... çözüm her zaman kendinize ve başkaları­na duyduğunuz sevgidedir.

 

Neale Donald Walsch

Tanrı ile Dostluk

Linus: Devamlı yann için endişe etmek bence yanlış. Bel­ki de sadece bugünü düşünmeliyiz.

Charlie Braum: Hayır, bu bir vazgeçmedir. Ben hâlâ dün­lerin daha iyi olacağını umuyorum.

Charles Schultz, Peanuts

Tek Hedefiniz Huzur Olsun

 

Geçmişte, bir hedefime erişir, bir anlık doyum yaşar, bir son­raki hedefime yönelir, onu da başarır ve böyle tekrarlar dururdum. Başarılarla meşgul bir adam haline geldim ama mutlu değildim. Başarılara kapan kurmuş yakalıyordum, ama öbür taraftaki otlar pek yeşermiyordu. Aklın kalıcı huzuru benden uzak duruyordu.

 

Mutsuzluğuma rağmen, o zamanlar koyduğum hedeflerin ço­ğuna ulaşabildiğim için başarılı olduğumu düşünüyordum. Mutlu olmadıktan sonra kendimi başarılı olarak görmem şimdi bana çok saçma geliyor. Aslında şöyle de diyebilirim, başarının ana maddesi mutluluktur.

 

Bazı hedefler çok önemli olabilir, örneğin çocuklarınızın eği­timi için yeterince para kazanmak, sağlık diyetleri uygulamak ve daha fazla egzersiz yapmak gibi. Bu tür hedeflerde başarılı olabil­mek için yol gösteren birçok kitap ve seminerler vardır. Ancak, bu atılımların çoğu en önemli noktayı atlarlar:

 

, Çok önemli olan tek bir hedef vardır, o da diğerlerinin ana öğesi olan, sizin için her an var olan akıl huzurudur.

 

İçinde bulunduğunuz zamanda tek hedefinizin akıl huzuru ol­ması geleceği daha objektif, daha sakin bir anlayış içersinde takip etmenizi sağlar.

 
<< Başlangıç < Önceki 21 22 23 24 25 26 Sonraki > Son >>

Sayfa 22 - 26