Ana Menü

Kestirme Yollar Sizi Biryere Götürmez

Bilinci gözardı etmeye dayalı yanlış karar olaylarından en üzüntü verici olanı, 28 Ocak 1986'da, Nasa uzay mekiği Challenger'ın patlayarak yandığı zaman yaşanandır.Florida, Cape Canaveral üssünde bulunan fırlatma sahasındaki mühendisler, buzlu hava yüzünden roketlerdeki contalardan endişeleniyorlardı. Soğuk havanın, contaların işlev görmemesine neden olabileceği yönetime bildirildi. Ama ısrarlı savunmalara rağmen, bütün üst düzey yöneticiler geriye saymanın devam etmesini istediler. Buradaki güç, mantığı ve bilinci silmişti!


Ve kalkıştan yetmiş saniye sonra milyonlarca galon yakıtın ateşlenmesiyle Challenger bir ateş topu halinde yok oldu.Contalar kırılmıştı! Uzay mekiğinin enkazı bir saatten fazla okyanusa yağdı. Trajik olarak, astronotlar saatte 200 mil hızla denize çarpmadan önce, parçalanan ön bölümde üç-beş dakika kadar düşmüşlerdi.Yaptığınız seçimlerle riske girer misiniz? Ödün vermeye eğilimli olacak mısınız? Evet, ama hayat alt üst olmuşsa, başka bir çıkış yolu yoksa.Standartlarınızı düşürmeyin, seçimlerinizi göz önünde tutarak yolunuza devam edin. İçinizde ortaya çıkmamış değerler olduğuna inanın.

Deniş Waitley bunu "yüceliğin tohumlan" diye adlandırır. Kazanabileceğinize inanmayı seçer ve başarının izini doğru yolda sürerseniz, bu tohumlar meyve veren ağaçlara dönüşür. Ama bunu yapmazsanız tohumlar kuruyarak yok olur