Ana Menü

İNGİLİZCEDEKİ EN İYİ KELİMELERDEN BİRİ

Rich Devos ile Jay Van Andel inanılmaz.


Amway imparatorluğunun kurucularıdır ve onların başarısızlığa yaklaşımları çok ustacadır.


Van Andel "başarısızlık" için harika bir kelime derken, DeVos İngilizcenin en iyi' kelimelerinden biri olarak tanımlar. Neden'? Jay bunun nedenini açıklar."Başarısızlık bir köprüdür. Tabii bazı insanlar köprünün ortasından atlarlar, ama diğerleri de köprünün öbür ucunda yeni yerler olduğunu bilirler.


Siz yürütmeye devam edin. Kendinizi bir gün başka bir köprüde bulmaktan korkmayın. Sonra bir başka köprü, sonra bir başkası. Hepsi bir yerlere ulaşır.


"Doğru düşünce, yürümeyi bırakmamak ve daha önemlisi nereye gitmek istediğinizi bilmektir."Eminim bu iki trilyoner ağızlarından çıkan sözlerin anlamını çok iyi biliyorlar.
Onlar muazzam bir iş imparatorluğu kurmak için birçok köprüyü ve dağları aşmış insanlardır.


Başarısızlığı hep perspektifiniz içinde tutun, ama motivasyonunuzu ya da hayatınızı mahvetmesine izin vermeyin.Cari Lewis zamanında bazı yarışları kaybetmiş, Michael Jordan bazı basketleri kaçırmıştı.


Beyzbol efsanesi Babe Ruth kariyerinde bütün zamanların rekoru olan 740 koşuya ulaşmış, ama o aynı zamanda çoğu zaman vurulma rekorunu da kırmıştır. Her konuşmacının kötü günü olmuştur (Bu konuda bana inanın, gerçekten olmuştur.)Abraham Lincoln'un hayatını okuyun. Tepeye çıkmış olan bir adam bulacaksınız karşınızda.


Hayatının çoğu başarısızlıkla geçmiş, bir dizi iflas, yıkım, yoksulluk, genç karısının trajik ölümü ve sayısız seçim kaybı yaşamış bir insan bulacaksınız. Ama Lincoln de, Lewis, Jordan ve Ruth gibi asla pes etmemiştir.